5 Kasım 2012 Pazartesi

KİME NE...

Kasım ayındayız takvime bakarsak.Ama doğa bahara uyanıyor sanki.Hava öyle güzeldi ki hafta sonu; kimi denize girerek, kimi piknik yaparak ve kimi de bizim gibi yürüyüşe çıkarak değerlendirdi.


Bir an olsun hayal edin; Şu ağaçlarda bir hamak kurulu ve siz hamaktaki şanslı kişisiniz.İster kitap okuyun, ister şekerleyin :) İster yürüyüşe çıkıp fotoğraftaki mis kokulu çiçekle selamlaşın.


İster tembellik deyin adına, ister keyif yapmak...Kime ne.


Güneşi batırın; bir yudum sıcak çay eşliğinde ya da bir kadeh şarapla...Tercih sizin.


Son yudumu da içip, atlayın teknenize canınız nereye isterse oraya.İster bir avuç hüzünle, ister bir yürek dolusu mutlulukla.

7 yorum:

 1. Harika resimler ve huzur dolu bir gun. Ne guzel...

  YanıtlaSil
 2. ne de güzel anlatmışsın uzaklaşmak geldi benimde içimden uzak koylara ama yanında dostlarla gülnar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazen yalnız kalmak da güzel:)Tabiki dostların varlığını yüreğinde hissedebilmek de...

   Sil
 3. Hepsini, hepsini okudum ... resimlere baktım. Yıllar öncesine gittim ... Bu lezzetlere değer katan Mühendisin öğrencilik yıllarına. Bir zarif hanım kızın (Benim büyük kızım) meraklı, idealist öğrenme ve uygulama çalışmalarına kadar. Mühendislikten mutfak lezzetine giden yollar, birbirine eklenen yıllar. Değişen dünyaya inat değişmeyen idealler ve zerafet. Büyük oğlumun naifliği, Büyük kızımın zerafeti ... Bana onlarla gurur duymak kalıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hocam yorumunuz beni çok mutlu etti.Bu gün geldiğim noktada sizin öyle büyük bir payınız var ki burada bir iki satıra sığdırmak imkansız.Hep söylediğim gibi sizin varlığınız benim için "devlet" demek.Ben ne kadar teşekkür etsem az biliyorum."Ali Kaya öğrencisi" olmak bence büyük bir ayrıcalık.Sevgiler.

   Sil
  2. Kızım, senin güzel düşüncelerin, teşekkür ederim. Bakalım senin emeğin ve çaban için bir kaç satırda düşüncelerimi aktarabilecek miyim?

   Düşünüp taşındın hem mühendislik hem hem de yemek,
   Evirip çevirdin ekmeğe pastaya verdin emek,
   Okuyup yazdın yemek kültür demek,
   Anadolu kızı gönlüne, ellerine sağlık.

   Sebzeyi, meyveyi, hamuru yığdın öbek öbek,
   Pastayı, böreği, yemeği yaptın emek emek
   Tarifi alıp lezzet katıp yemek yemek,
   Anadolu kızı gönlüne, ellerine sağlık.

   Kaya Hoca

   Sil